Platforma zakupowa

PKP CARGO na XXV Forum Ekonomicznym w Krynicy

„Jak zbudować silną Europę? Strategie dla przyszłości” – pod takim hasłem odbyło się w Krynicy XXV Forum Ekonomiczne.

To coroczne spotkanie ludzi biznesu i świata polityki trwało od 8 do 10 września. Wśród uczestników imprezy byli przedstawiciele PKPCARGO, widoczni na panelach dyskusyjnych oraz stoisku Grupy PKP przy krynickim deptaku. Spółka miała wydzieloną własną strefę, w której znajdowało się m.in. wspólne studio TV PKP CARGO i Pulsu Biznesu, a także wystawka, na której można było obejrzeć z bliska nowoczesne drony, „pilnujące” towarów transportowanych przez przewoźnika.

Adam Purwin, prezes PKP CARGO wziął udział w dwóch debatach. Wraz z prezesami największych spółek z udziałem skarbu państwa – prezesami Grupy PKP, RUCH-u, PKO BP oraz wiceprezesem Poczty Polskiej uczestniczył w panelu „Nowe DNA państwowych przedsiębiorstw – Duże, Nowoczesne, Ambitne”, gdzie omawiane były m.in. najważniejsze wyzwania, jakie stoją przed tymi firmami w najbliższej przyszłości. Podczas panelu wskazano na znacznie relacji z pracownikami, a także podkreślono rolę PKP CARGO jako zintegrowanego operatora logistycznego. W drugim panelu pt. „Ekspansja zagraniczna polskich firm”, zaznaczono wartość dokonanego przez PKP CARGO przejęcia czeskiej spółki AWT, ewenementu w historii polskich kolei. W trakcie tej dyskusji prezes Purwin wskazał na zainteresowanie dalszą ekspansją poza granice kraju.

– Trzeba łamać mity i stereotypy dotyczące rynków zagranicznych i skupić się na działaniu także poza Polską – powiedział Prezes Adam Purwin.

PKP CARGO od wielu lat chętnie angażuje się w ważne dla gospodarki kraju i Europy wydarzenia, prezentując swoje osiągnięcia i stanowisko w kluczowych aspektach branży kolejowej i logistycznej oraz otoczenia rynkowego.