Platforma zakupowa

Spedycja kolejowa, samochodowa, morska i lotnicza w Polsce oraz innych krajach Europy, a także w Azji realizowana jest przez spółki: PKP CARGO CONNECT oraz PKP CARGO INTERNATIONAL z Grupy PKP CARGO. Dzięki ogromnemu doświadczeniu, spółki mogą realizować najbardziej skomplikowane projekty spedycyjne w kraju i za granicą.

PKP CARGO CONNECT

PKP CARGO CONNECT posiada własną infrastrukturę logistyczną. Składa się na nią 12 oddziałów na terenie Polski oraz cztery terminale przeładunkowe i magazyny zlokalizowane we wschodniej części kraju, przy granicy z Ukrainą i Białorusią. Spółka dysponuje także pięcioma terminalami przeładunkowymi w centrum i na południu Polski oraz 18 agencjami celnymi na terenie całego kraju.

12
oddziałów
18
agencji celnych
46
tys.
zleceń w 2020 roku

Ponad 40 tysięcy zleceń w ciągu roku z niemal każdego sektora gospodarki.

PKP CARGO INTERNATIONAL

Usługi spedycji kolejowej oferuje również PKP CARGO INTERNATIONAL, która posiada własny intermodalny terminal przeładunkowy Paskov. PKP CARGO INTERNATIONAL posiada duży tabor złożony z ponad 150 lokomotyw i 3 300 wagonów, które wykorzystuje na potrzeby własne oraz wynajmuje osobom trzecim. W Czechach posiada własny otwarty intermodalny terminal przeładunkowy Paskov, obsługuje 60 bocznic kolejowych, posiada ponad 330 km trakcji i zatrudnia około 1 800 pracowników.

60
bocznic kolejowych
330
km
trakcji
1 800
zatrudnionych pracowników

PKP CARGO INTERNATIONAL jedyny przewoźnik w Czechach gwarantujący czas podstawienia wagonów.