Platforma zakupowa

PKP CARGO ma kontrakt na przewozy węgla dla Enei za blisko 37 mln zł

PKP CARGO zdobyło kolejny ważny kontrakt na przewozy węgla dla Grupy Enea. Największy polski przewoźnik złożył najkorzystniejszą ofertę w przetargu na transport czarnego paliwa ze śląskich kopalń do elektrowni Enei w Kozienicach. W ramach nowego kontraktu PKP CARGO w okresie 12 miesięcy przetransportuje 1,25 mln ton węgla.

Nowa umowa przedłuża współpracę Enei z PKP CARGO. Największy polski operator realizował przewozy węgla z kopalń Katowickiego Holdingu Węglowego, Polskiej Grupy Górniczej (dawniej Kompanii Węglowej) i Jastrzębskiej Spółki Węglowej do Kozienic również w poprzednich latach. PKP CARGO  jako sprawdzony partner zapewni ciągłość działania i bezpieczeństwo dostaw paliwa do kozienickiego zakładu.

– Wygrana w toczącym się postępowaniu przetargowym to dla nas podwójna satysfakcja. Po pierwsze jest to kolejna umowa PKP CARGO z Eneą na przewozy węgla w ostatnich dwóch miesiącach. Po drugie oferta  PKP CARGO została wybrana w postępowaniu przetargowym prowadzonym w formule aukcji elektronicznej, najbardziej konkurencyjnej formie przetargu– mówi Grzegorz Fingas, Członek Zarządu PKP CARGO ds. Handlowych. – Kontynuacja współpracy z Eneą potwierdza jakość naszych usług i rynkowe doświadczenie, a także fakt, że nasi partnerzy z branży  energetycznej mogą zawsze na nas liczyć – mówi Grzegorz Fingas.

Przewozy będą realizowane w zwartych składach o masie przesyłki min. 2,3 tys. ton netto w  standardowych wagonach towarowych, tzw. „węglarkach”.

To drugi kontrakt PKP CARGO z Eneą w ostatnich dwóch miesiącach – w połowie maja największy polski przewoźnik podpisał umowę na transport ponad 5 mln ton węgla kamiennego do elektrowni Enei w Kozienicach z kopalni LW Bogdanka. Umowa obowiązuje przez 15 miesięcy, jej wartość to 54 mln zł brutto.

PKP CARGO jest największym kolejowym przewoźnikiem węgla w Polsce. W 2015 roku Grupa przewiozła około 58 mln ton węgla i miała blisko 60-procentowy udział we wszystkich przewozach węgla kamiennego w kraju.