Platforma zakupowa

XII. Edycja Parowozjady w Chabówce już za nami

W sobotę i niedzielę 20-21 sierpnia w Skansenie Taboru Kolejowego PKP CARGO w Chabówce w woj. małopolskim odbyła się XII. edycja „Parowozjady”, wielkiego święta kolei i pary. Główną atrakcją imprezy była parada ośmiu zabytkowych parowozów oraz przejazdy pociągów retro z Chabówki do Zakopanego, Kasiny Wielkiej, Rabki i Mszany Dolnej, prowadzonych przez parowozy.

Jak co roku do Chabówki przybyły tysiące turystów oraz miłośników kolei i parowozów, aby w malowniczych pejzażach Podhala podziwiać zabytkowy tabor kolejowy.

Podczas tegorocznej „Parowozjady“ zaprezentowało się osiem parowozów pod parą z Polski i zagranicy: OKz32-2, Ty42-107, TKt48-191 z ze Skansenu w Chabówce, słowacki 477.013, Pt47-65 i Ol49-59 z Parowozowni Wolsztyn, Ty42-24 z Pyskowic oraz TKt48-18 z Jaworzyny Śląskiej.

W tym roku „Parowozjadę” patronatem medialnym objęły: TVP3 Kraków, Gazeta Krakowska, TSL Biznes, Kurier Kolejowy, Rynek Kolejowy, Tygodnik Podhalański, radio RDN Małopolska oraz portale: podhaleregion.pl, małopolskaonline.pl, www.parowozy.dbv.pl, czasdzieci.pl, podhale24.pl, goral.info.pl, rodzinny-kraków.pl, parowozy.pl, dlastudenta.pl, wKrakowie.pl, rabka24.info, turystyka24h.pl, 24.tp.pl i Wiadomości Turystyczne.

Organizatorem „Parowozjady” jest PKP CARGO.