Platforma zakupowa

Wzorcowy raport zintegrowany PKP CARGO

PKP CARGO S.A. znalazło się wśród spółek giełdowych wyróżnionych w dorocznym konkursie "The Best Annual Report 2022" „za stały wysoki poziom raportu zintegrowanego”.

„The Best Annual Report” to konkurs organizowany przez Instytut Rachunkowości i Podatków, w którym nagrodzono spółki, które przygotowały najlepsze raporty roczne za 2022 rok „pod względem wartości użytkowej dla akcjonariuszy i inwestorów”.
PKP CARGO wyróżniono za raport zintegrowany, w którym przedstawiono zarówno finansowe, jaki pozafinansowe aspekty działalności Grupy PKP CARGO.

– To dla nas bardzo ważna nagroda, gdyż jest dowodem na duże zaufanie do PKP CARGO jako firmy, która jest nastawiona nie tylko na zysk, ale również kwestie związane ze zrównoważonym rozwojem. W naszym raporcie pokazujemy, jak te dwie sfery się przenikają, jakie są między nimi zależności – uważa Dariusz Seliga, prezes PKP CARGO S.A. – Przywiązujemy dużą wagę do jakości naszych raportów zintegrowanych, gdyż w ten sposób przygotowujemy się do wdrażania idei zrównoważonego rozwoju, która będzie łączyła realizację celów biznesowych Grupy PKP CARGO z interesem środowiskowym, społecznym oraz ładu korporacyjnego – podkreśla prezes Seliga.

Dariusz Seliga zaznaczył, że PKP CARGO wróciło po kilkuletniej przerwie do grona wyróżnionych spółek w konkursie „The Best Annual Report”.

Nagrodę dla PKP CARGO odebrała Agnieszka Bareja, dyrektor Biura Zarządu i Relacji Inwestorskich podczas gali we siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych.