Platforma zakupowa

Wolsztyńska Parada Parowozów 2016 ruszy w ostatni dzień kwietnia!

W sobotę 30 kwietnia miłośnicy i sympatycy kolei z całej Polski jak co roku tłumnie przybędą do Wolsztyna. W tym właśnie dniu organizowana jest tegoroczna XXIII Parada Parowozów. Podobnie jak w poprzednich latach, to święto fanów zabytkowego taboru kolejowego będzie połączone z Dniami Ziemi Wolsztyńskiej.

Parada Parowozów w Wolsztynie jest od lat najbardziej znanym i oczekiwanym punktem programu święta tego miasta.

PKP CARGO, organizator Parady Parowozów, wspólnie z władzami samorządowymi pracuje obecnie nad szczegółami tegorocznej imprezy. Organizatorzy dołożą wszelkich starań, aby 23. już edycja tego parowozowego wydarzenia w pełni zadowoliła miłośników zabytkowej kolei oraz szerokie grono publiczności, licznie przybywającej co roku do Wolsztyna.

Organizowana przez PKP CARGO Parada Parowozów jest elementem trzydniowych obchodów święta Ziemi Wolsztyńskiej. Ich organizatorzy – władze samorządowe Wolsztyna, zapowiadają wiele innych atrakcji.

PKP CARGO od kilkunastu lat jest mecenasem zabytków techniki kolejowej. Spółka nie tylko wspiera utrzymanie zabytkowego taboru w Chabówce i Wolsztynie, ale również promuje tradycję kolejnictwa, angażując się w organizację wydarzeń takich jak „Parada Parowozów” w wielkopolskim Wolsztynie (od 1991 roku) i „Parowozjada” w małopolskiej Chabówce (od 2005 roku). Oba wydarzenia przyciągają miłośników kolei nie tylko z Polski, ale i całego świata. Co roku Wolsztyn oraz Chabówkę odwiedza ponad 35 tys. osób z różnych krajów. Są to również największe i najbardziej atrakcyjne wydarzenia o charakterze turystycznym i edukacyjnym w tych dwóch regionach.