Platforma zakupowa

Utrudnienia w ruchu pociągów PKP CARGO efektem gwałtownych burz

Gwałtowne burze, które przeszły nad Polską, spowodowały utrudnienia w ruchu pociągów towarowych PKP CARGO. Sytuacja jest szczególnie trudna na południu Polski, przy granicy z Czechami, gdzie na przejazd oczekuje najwięcej pociągów towarowych.

Zerwana i wyłączona z użytkowania została trakcja kolejowa w Pawłowicach i okolicznych miejscowościach oraz w Zebrzydowicach. Z powodu remontów ruch jest również utrudniony w Chałupkach, a Czechowice-Dziedzice w pierwszej kolejności będą udrażniane na potrzeby pociągów pasażerskich.

Utrudnienia najprawdopodobniej potrwają do poniedziałku, co może spowodować kumulację przesyłek i konieczność wprowadzenia ograniczeń przewozowych na przyszły tydzień.

Trwają intensywne prace służb technicznych zarządcy infrastruktury, mające na celu przewrócenie regularnego ruchu pociągów. PKP PLK zaangażowała w usuwanie skutków burz kilkaset osób. Pracuje Kolejowe Centrum Zarzadzania Kryzysowego oraz Regionalny Zespoły Zarządzania Kryzysowego w Krakowie i Sosnowcu. Pomocy udziela także Straż Pożarna. Poszukiwane są również najkrótsze możliwości objazdów.