Platforma zakupowa

Tłumy miłośników kolei na „Parowozjadzie”

W dniach 19 i 20 sierpnia br. w Skansenie Taboru Kolejowego PKP CARGO w Chabówce odbyła się 13. edycja „Parowozjady”, której nadano tytuł „Tajemnice dawnej kolei”. Głównym punktem programu była parada taboru kolejowego, podczas której zaprezentowało się sześć parowozów z Polski i ze Słowacji, a w składach wiele zabytkowych, unikatowych wagonów pasażerskich i towarowych. Ponadto na malowniczych podhalańskich trasach kolejowych uruchomiono historyczne pociągi. PKP CARGO przygotowało także ciekawy program edukacyjny oraz atrakcyjne zabawy i niezwykłe występy artystyczne.

W symulatorze jazdy lokomotywy można było zrealizować marzenie o zawodzie maszynisty, na wystawie zobaczyć jak jest chronione dziedzictwo kolejowe w Polsce, a w konkursie i grze terenowej sprawdzić wiedzę z historii kolei. Atrakcji dopełniły występy iluzjonisty, warsztaty robienia zwierzaków z balonów, pokazy wielkich baniek mydlanych, niezwykłe show malowania piaskiem oraz pokaz ogni sztucznych.

Program tegorocznej „Parowozjady” łączył edukację z zabawą. Chcieliśmy w ten sposób przybliżyć historię kolei zwłaszcza młodemu pokoleniu i zachęcić je do kultywowania kolejowych tradycji. Jestem przekonany, że było to niezapomniane dla całych rodzin święto miłośników kolei, których zapraszam ponownie za rok – powiedział Maciej Libiszewski, prezes Zarządu PKP CARGO.