Platforma zakupowa

Siedem tysięcy fanów PKP CARGO na Facebooku, tysiąc obserwujących na Twitterze

Kolejne rekordy kanałów społecznościowych PKP CARGO pobite. Profil na Facebooku polskiego kolejowego operatora „lubi” już ponad siedem tysięcy osób, a informacje zamieszczane na Twitterze docierają do ponad tysiąca „śledzących”.

PKP CARGO wykorzystuje profile społecznościowe do komunikacji z otoczeniem zewnętrznym.

Na Facebooku największy polski przewoźnik w przystępny sposób informuje o swojej działalności, otoczeniu biznesowym oraz zamieszcza ciekawostki ze świata kolei towarowej i nie tylko. Wśród śledzących to medium jest wielu miłośników kolei oraz pracowników Grupy PKP CARGO.

Twitter jest dla PKP CARGO przede wszystkim narzędziem do przekazywania informacji biznesowych. Wśród śledzących ten kanał informacyjny są m.in. analitycy giełdowi, inwestorzy i dziennikarze z Polski i innych krajów. Aby ułatwić i przyspieszyć odbiór informacji przez osoby nie mówiące po polsku, część postów jest pisana w języku angielskim.

PKP CARGO było wyróżniane za działania w mediach społecznościowych. Zdaniem redaktorów portalu „strefainwestorow.pl” polski operator jest jedną z pięciu spółek notowanych na GPW najlepiej informujących o swoich działaniach na Twitterze. Wyróżnienie otrzymywał także profil na Facebooku.

Obok Facebooka i Twittera PKP CARGO jest obecne na YouTube i Instagramie.

Zachęcamy do śledzenia PKP CARGO na portalach społecznościowych:

PKP CARGO jest największym towarowym przewoźnikiem kolejowym w Polsce, z 56-procentowym udziałem w rynku w ujęciu pracy przewozowej, i jednocześnie drugim w Unii Europejskiej. Oprócz przewozów towarów koleją, Grupa PKP CARGO jest również spedytorem oraz operatorem terminali i bocznic. Zajmuje się też naprawą i utrzymaniem taboru kolejowego.