Platforma zakupowa

Poszerzona Rada Nadzorcza PKP CARGO rozpoczęła procedurę wyboru nowego prezesa

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie spółki PKP CARGO dokonało 17 grudnia zmian w Radzie Nadzorczej spółki. Do rady weszli Paweł Ruka i Stanisław Knaflewski, obaj ze statusem członków niezależnych. Skład rady zasilił również, powołany z kolei przez PKP SA, Konrad Anuszkiewicz, który zastąpił Piotra Fidosa (złożył rezygnację z zasiadania w radzie 12 grudnia). Rada Nadzorcza na posiedzeniu 17 grudnia rozpoczęła proces wyłaniania nowego prezesa spółki.

Obecnie Rada Nadzorcza spółki PKP CARGO liczy 11 członków.

W środę na stronie internetowej spółki i w prasie ukazało się ogłoszenie o konkursie na stanowisko prezesa PKP CARGO, w którym określone są wymagania i warunki rekrutacji kandydatów. Rada Nadzorcza prowadzi procedurę wyłaniania nowego prezesa przy współpracy z niezależną firmą doradztwa personalnego.

Kandydaci mogą się zgłaszać do 20 stycznia 2014 roku, rozmowy kwalifikacyjne mogą odbyć się w dwóch turach, do dnia 7 lutego.

18 listopada z funkcji prezesa zarządu zrezygnował Łukasz Boroń. Zgodnie z uchwałą zarządu spółki, jego obowiązki przejął Adam Purwin, członek zarządu ds. finansowych.