Platforma zakupowa

Ponad 500 mln zł kredytu inwestycyjnego od Banku Gospodarstwa Krajowego dla PKP CARGO

W najbliższą sobotę, 13 września, w Warszawie odbędzie się IV edycja Biegu Wisły. Uczestnicy zawodów będą mieli do pokonania 10-kilometrową trasę biegnącą wzdłuż prawego brzegu Wisły. Start imprezy zaplanowany został na godzinę 10:30. W biegu tradycyjnie weźmie udział drużyna PKP CARGO, składająca się tym razem z 16 zawodników. Lider kolejowych przewozów towarowych w Polsce jest również partnerem wydarzenia.

Start drużyny PKP CARGO w tegorocznej IV edycji Biegu Wisły jest już kolejną imprezą, w której biorą udział pracownicy przewoźnika w ramach programu „Firma przyjazna bieganiu”. Wcześniej drużyna startowała między innymi w kwietniowym Warsaw Orlen Marathonie oraz charytatywnym biegu w Gliwicach w maju tego roku.  Program promujący aktywny tryb spędzania wolnego czasu realizowany jest przez PKP CARGO od 2012 roku. W ramach projektu kilkukrotnie w roku organizowane są firmowe starty w wybranych wydarzeniach biegowych. Dodatkowo, PKP CARGO nawiązało współpracę z Fundacją „Biegamy z sercem”, która promuje łączenie aktywności sportowej pracowników z pomocą innym. W tym roku poza sobotnim Biegiem Wisły planowany jest jeszcze udział w TSC Amsterdam Marathon 2014. Obecnie trwają przygotowania do wyjazdu.

– Z każdym miesiącem coraz więcej naszych pracowników interesuje się bieganiem. Z jednej strony z pewnością przyczyną takiego trendu jest rosnąca popularność tego sportu. Z drugiej, duże znaczenie mają także rekomendacje dotychczasowych uczestników imprez biegowych z udziałem PKP CARGO  – mówi Joanna Drozd, szefowa Biura Zarzadzania Zasobami Ludzkimi w PKP CARGO. Wspólny start w wydarzeniach takich jak Bieg Wisły, będący zwieńczeniem wielomiesięcznych treningów, jest świetnym sposobem na integrację pracowników, rozproszonych w różnych częściach Polski – dodaje.

Start tegorocznego Biegu Wisły zaplanowany został na 517 km Wisły (punkt znajdujący się pomiędzy Mostem Grota Roweckiego a Mostem Gdańskim). Zawodnicy wybiegną na trasę o godzinie 10:30. Meta Biegu zaplanowana została w okolicy Mostu Łazienkowskiego przy plażach Saskiej Kępy. Limit czasu na pokonanie trasy ustalony został przez organizatorów na 2h. Celem biegu, poza propagowaniem zdrowych form spędzania wolnego czasu, jest promocja Warszawy jako miejsca przyjaznego dla turystyki, sportu i rekreacji.

Poza upominkami przygotowanymi przez organizatora imprezy dla wszystkich osób, które ukończą sobotni bieg, PKP CARGO dodatkowo nagrodzi swoich zawodników. Każdy, kto przekroczy linię mety, otrzyma pamiątkowy medal. Co więcej, trzech pracowników PKP CARGO z najlepszymi czasami otrzyma pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe.

PKP CARGO jest partnerem głównym tegorocznego Biegu Wisły.