Platforma zakupowa

PKP CARGO zawarło kolejny duży kontrakt z Tauronem

PKP CARGO S.A. podpisała ze spółką Tauron Wydobycie umowę na przewóz w latach 2018-2019 11 mln ton węgla za łączną kwotę 227 mln zł brutto. To kolejny wygrany przez największego polskiego przewoźnika duży przetarg węglowy.

W wyniku postępowania przetargowego o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego zawarta została umowa na wykonanie usługi transportu kolejowego węgla na potrzeby Tauron Wydobycie S.A. na lata 2018 – 2019, w ramach której PKP CARGO S.A. dostarczy blisko 11 mln ton węgla do oddziałów Grupy Tauron (elektrowni) oraz do innych odbiorców. Nowa umowa stanowi kontynuację dotychczasowej współpracy, trwającej od 2012 roku.

– Grupa PKP CARGO jest głównym partnerem branży górniczej i energetycznej. Odpowiadamy za 2/3 rynku przewozów węgla w Polsce (wg pracy przewozowej) . Chcemy tę pozycję umacniać, stale podnosząc jakość naszych usług. Kontynuowanie współpracy z tak wymagającym partnerem, jak Tauron Wydobycie S.A. jest dla nas zarówno dużym wyzwaniem, jak i powodem do satysfakcji – powiedział Grzegorz Fingas, Członek Zarządu PKP CARGO S.A. ds. Handlowych.

Obecnie PKP CARGO S.A. realizuje przewozy dla Spółki Tauron Wydobycie w ramach dwuletniej umowy przetargowej zawartej do końca 2017 roku, w której masa objęta postępowaniem wynosiła 8,5 mln ton.