Platforma zakupowa

PKP CARGO zacieśnia współpracę z Grupą COSCO SHIPPING

Rozwój partnerstwa w obszarze przewozów i logistyki intermodalnej były głównym tematem spotkania p.o. Prezesa Zarządu PKP CARGO S.A. dra Marcina Wojewódki z przedstawicielami Grupy COSCO SHIPPING. Transport intermodalny oceniany jest przez Grupę PKP CARGO jako najbardziej perspektywiczny rynek produktowy stanowiący jednocześnie priorytet w działaniach rozwojowych Spółki.

W ramach rozwijanego partnerstwa PKP CARGO planuje przygotować dla COSCO SHIPPING kompleksową ofertę międzynarodowej współpracy w regionie Europy Zachodniej i Europy Środkowo-Wschodniej.

– Wierzę, że nasze zasoby zagraniczne i doświadczenie w zakresie samodzielnej realizacji przewozów na terenie 9 państw Unii Europejskiej pozwalają na przygotowanie konkurencyjnej, kompleksowej i szytej na miarę oferty dla tak ważnego partnera, jakim jest Grupa COSCO SHIPPING. Kluczowym krokiem do zwiększenia konkurencyjności i atrakcyjności oferty PKP CARGO kierowanej do wiodących międzynarodowych kontrahentów jest prowadzona obecnie integracja biznesowa działalności międzynarodowej Grupy PKP CARGO.

Dr Marcin Wojewódka, p.o. Prezesa Zarządu .

Celem wdrażanej spójnej polityki handlowej jest efektywna współpraca poszczególnych spółek zależnych, która znacząco podwyższa ich efektywność operacyjną, jak również powala na ograniczenie kosztów produkcji transportowej.

Rozwój spółki COSCO SHIPPING Lines Poland Sp. z o.o., w której PKP CARGO S.A. posiada udziały mniejszościowe – 20% udziałów, jest dla PKP CARGO S.A. szczególnie ważny. Rozwijany model joint venture cementuje nasze partnerstwo z wiarygodnym i sprawdzonym partnerem – dodał dr Marcin Wojewódka.

Grupa COSCO SHIPPING jest czwartym na świecie największym armatorem prowadzącym operacje w 40 państwach i posiadającym flotę ok. 480 kontenerowców.

W pierwszym kwartale 2024 roku pociągi PKP CARGO przewiozły 1,6 mln ton ładunków intermodalnych, co oznacza wzrost o prawie 29% rok do roku.