Platforma zakupowa

PKP CARGO wyróżnione za komunikację wewnętrzną

Wydawany przez PKP CARGO magazyn dla pracowników „Info CARGO”, współtworzony przez Direct Publishing Group, został wyróżniony na dorocznej gali Szpalty Roku. Doceniona została nowatorska forma i atrakcyjne przedstawienie treści. To pierwsza tego typu nagroda przyznana liderowi przewozów kolejowych w Polsce. Do finału konkursu dotarł również „Info CARGO Express”, kierowana do pracowników PKP CARGO gazeta.

Wyróżnienie dla PKP CARGO w kategorii „magazyn dla pracowników o nakładzie przekraczającym 5 tys. egzemplarzy” to potwierdzenie skutecznej komunikacji spółki z pracownikami oraz umiejętności dostosowania treści do zainteresowań grupy docelowej. Magazyn „Info CARGO” to podstawowe narzędzie komunikacji wewnętrznej w spółce. Cele periodyku to m.in. budowanie lojalności i promocja zachowań zgodnych z kulturą korporacyjną PKP CARGO, integrowanie pracowników, informowanie oraz wyjaśnianie w sposób przystępny zachodzących w spółce procesów, a także edukowanie i doradzanie w kwestii podnoszenia swoich kwalifikacji. Magazyn trafia zarówno do centrali spółki, jak i do oddziałów terenowych PKP CARGO w całej Polsce. Adresowany jest do wszystkich zatrudnionych – od członków zarządu po pracowników najniższego szczebla.

– W tak dynamicznie rozwijającej się spółce jak PKP CARGO, działającej na bardzo trudnym i konkurencyjnym rynku, niezbędna jest sprawna, profesjonalna komunikacja z pracownikami. To, czy z informacją o strategicznych i bieżących zadaniach dotrzemy do blisko 20 tys. osób zatrudnionych na terenie całego kraju zależy powodzenie naszego biznesu, i w konsekwencji stabilność wszystkich miejsc pracy. Mamy satysfakcję, że nasz wysiłek w tym zakresie doceniono w tak prestiżowym konkursie – mówi Mirosław Kuk, dyrektor Biura Komunikacji w PKP CARGO.

Wydawnictwo Direct Publishing Group przejęło wydawanie „Info CARGO” we wrześniu 2014 roku. Projektując nową szatę graficzną magazynu, postawiono na lekki i nowoczesny layout oraz prezentowanie danych za pomocą przejrzystych infografik. Treści periodyku zawierają pogłębione analizy najważniejszych zagadnień dotyczących działalności spółki oraz branży kolejowej. Pismo, dzięki stałym elementom, takim jak rubryka „Szanujmy pieniądze” czy cyklowi „Giełda bez tajemnic”, pełni także funkcję edukacyjną. Średni nakład magazynu to 7 tys. egzemplarzy.

Power of Content Marketing Awards Szpalty Roku to jedyny w Polsce, coroczny konkurs, nagradzający najlepsze projekty content marketingowe.Ocenie jurorów podlegają zarówno narzędzia w postaci mediów customowych, jak i całościowa strategia komunikacyjna.