Platforma zakupowa

PKP CARGO wspiera wypoczynek niepełnosprawnych dzieci z rodzin kolejarskich

PKP CARGO i kilka innych spółek z Grupy PKP wsparło remont Kolejowego Ośrodka Wypoczynkowego w Łącku. Dzięki temu odbędą się w tym roku wakacyjne turnusy rehabilitacyjne dla niepełnosprawnych dzieci z ubogich rodzin kolejarskich.

Akcja pomocy niepełnosprawnym dzieciom, którą ponad 20 lat temu zapoczątkował duszpasterz środowisk kolejarskich ks. Ryszard Marciniak, zakończyła się sukcesem. Na apel Fundacji Grupy PKP o wsparcie remontu Kolejowego Ośrodka Wypoczynkowego w Łącku koło Płocka odpowiedziały spółki z Grupy PKP, w tym PKP CARGO.

– Wsparliśmy remont Kolejowego Ośrodka Wypoczynkowego w Łącku i  organizację turnusów rehabilitacyjnych dla niepełnosprawnych dzieci z rodzin kolejarskich, ponieważ jest to realna pomoc dla najbardziej potrzebujących. To podejście jest bliskie całemu Zarządowi PKP CARGO – mówi Maciej Libiszewski, Prezes Zarządu PKP CARGO. – Cieszymy się, że z letniego wypoczynku skorzysta ponad 100 dzieci – dodaje Maciej Libiszewski.

W ramach prac remontowych naprawiono dach stołówki i świetlicy, osuszono kuchnię, pomalowano ściany, wymieniono podłogi. Dzięki temu już w końcu czerwca mógł się odbyć pierwszy turnus rehabilitacyjny, w którym wzięło udział kilkudziesięcioro niepełnosprawnych dzieci. Do końca wakacji odbędą się jeszcze trzy takie turnusy.