Platforma zakupowa

PKP CARGO S.A. uhonorowana certyfikatem klubu „The Baltic Trendsetters”

Redakcja Baltic Transport Journal przyznała PKP CARGO S.A. nagrodę "Baltic Trendsetters Club Certificates”. Jest to wyróżnienie za zmiany i inwestycje, które pozytywnie wpłynęły na polską kolej. Doceniony został również sukces debiutu giełdowego PKP CARGO S.A., który jest ewenementem na skalę światową w branży kolejowej. Uroczystość rozdania nagród odbyła się podczas Wieczornej Gali Transport Week 5 marca 2014 r. w Dworze Artusa w Gdańsku.

Certyfikat przyznawany jest za kreatywność, wytrwałość oraz wyjątkowe i odważne przedsięwzięcia na rynku transportowym.

-Cieszę się, że sukces jakim był debiut giełdowy PKP CARGO został dostrzeżony w tak wielu uznanych i ważnych środowiskach. Sukces PKP CARGO to przede wszystkim zasługa naszych pracowników, których codzienne wysiłki przyczyniły się do wypracowania pozycji lidera w Polsce i drugiego przewoźnika w Unii Europejskiej. Ale takie wyróżnienia to świetna motywacja do zwiększania naszych wysiłków w celu realizacji ambitnych planów – skomentował Adam Purwin, prezes PKP CARGO S.A.

Na konferencji „Transport Week” spotkali się przedstawiciele różnych sektorów transportu, w tym m.in. kluczowi reprezentanci europejskiego sektora transportu, gracze rynkowi, inwestorzy, przedstawiciele władz i eksperci. Dużą część konferencji poświęcono przewozom intermodalnym. Gospodarzem wydarzenia był Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A.

W ostatnich dniach marka PKP CARGO S.A. została uznana przez ekspertów za jedną z najsilniejszych na polskim rynku otrzymując tytuł Created in Poland Business Superbrands 2013/2014 w kategorii „transport i logistyka”. Nagroda przyznawana jest przez międzynarodową organizację The Superbrands Ltd.