Platforma zakupowa

PKP CARGO rozwija współpracę z Akademią Piłkarską Legii Warszawa

W wyniku zawartej umowy pomiędzy PKP CARGO i Zarządem Klubu Legia Warszawa, Spółka kolejowa została oficjalnym partnerem Akademii Piłkarskiej dla młodych talentów. PKP CARGO, jako biznesowy Partner Klubu, dostrzega potrzebę wspierania piłkarzy w rozwoju ich sportowej pasji od najmłodszych lat. To kolejna wspólnie podjęta inicjatywa Grupy i Legii Warszawa. Wcześniej współpraca dotyczyła tylko jednego rocznika piłkarskiej młodzieży

Umowa została podpisana na najbliższy sezon i obejmuje całą Akademię. Zgodnie z jej zapisami PKP CARGO otrzymało tytuł Oficjalnego Partnera Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa. Zaangażowane spółki kolejowej we wsparcie Akademii jest efektem satysfakcjonującej współpracy w dotychczasowym wymiarze.

– Do tej pory współpracowaliśmy biznesowo w ograniczonych obszarach – przyznaje Jakub Szumielewicz, Wiceprezes Klubu – Dlatego szczególnie cieszy mnie fakt, że ta relacja została rozszerzona o wsparcie dla szkolenia całej młodzieży w naszym Klubie. Wszystkie relacje z partnerami biznesowymi opieramy na zaufaniu, dlatego tym bardziej się cieszę, że nasza współpraca z PKP CARGO wchodzi na nowy poziom.

– Zaangażowanie w rozwój młodzieży poprzez sport jest wyrazem społecznej odpowiedzialności PKP CARGO –  mówi Beata Jurkschat, Dyrektor Biura Marketingu PKP CARGO. – Sport jest nośnikiem wartości, które mają olbrzymie znaczenie w kształtowaniu indywidualnych postaw oraz relacji społecznych. Pasja, determinacja w dążeniu do celu i nieustanny rozwój, to umiejętności niezbędne w sporcie, jak również przydatne w biznesie. To również wartości cenione przez PKP CARGO. Z ogromnym uznaniem obserwujemy jak Legia Warszawa angażuje się w wychowanie kolejnych pokoleń polskich piłkarzy. Profesjonalizm Akademii Legii Warszawa, stosowanie najlepszych praktyk znanych z klubów europejskich to gwarancja właściwego wychowania młodych adeptów futbolu – dodaje.

Akademia Piłkarska Legii Warszawa jest wyjątkowym w skali Polski projektem, którego celem jest kompleksowe wyszkolenie przyszłego pokolenia polskich piłkarzy. Model pracy z ponad 200 wychowankami Akademii jest nieustannie doskonalony w oparciu o najlepsze europejskie wzorce.

Grupa PKP CARGO to największy w Polsce i drugi w Europie operator kolejowych przewozów towarowych, oferujący klientom zintegrowane łańcuchy logistyczne, obejmujące transport lądowy, powietrzny i morski.