Platforma zakupowa

PKP CARGO po raz kolejny najważniejszym partnerem Europejskiego Kongresu Gospodarczego

W poniedziałek 20 kwietnia w Katowicach rozpoczyna się Europejski Kongres Gospodarczy, którego PKP CARGO po raz kolejny jest sponsorem głównym. Siódmą edycję wydarzenia, uznawanego za najważniejszą i najbardziej prestiżową imprezę biznesową w Europie Centralnej, otworzy Prezydent RP, Bronisław Komorowski. Podczas trzech dni kongresu przedstawiciele PKP CARGO wezmą udział w siedmiu panelach dyskusyjnych poświęconych perspektywie rozwoju polskiej gospodarki w ujęciu europejskim oraz rozwoju transportu kolejowego.

Jak co roku, głównym tematem dyskusji podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego będą nowe trendy w myśleniu o europejskiej gospodarce i polityce. Nie zabraknie również tematów bliskich PKP CARGO, związanych z infrastrukturą kolejową czy transportem kolejowym, ale również wyzwaniami globalnej gospodarki, nowymi rynkami i kierunkami rozwoju polskich przedsiębiorstw. Już pierwszego dnia o godz. 14.45 przeprowadzony zostanie panel dyskusyjny dotyczący tego, jak kryzys w bezpośrednim sąsiedztwie Polski, np. za granicą wschodnią, przekłada się na perspektywy prowadzenia biznesu w tej części Europy. Prelegentem będzie Adam Purwin, prezes PKP CARGO, który poruszy temat możliwości rozwoju dla polskich firm na rynku Europy Centralnej oraz dywersyfikacji działalności na zmieniającym się rynku.

Oprócz panelu „Wyzwania globalnej gospodarki. Nowe rynki, nowe kierunki”, przedstawiciele PKP CARGO wezmą udział w dyskusjach na następujące tematy:

– Wojciech Derda, członek zarządu PKP CARGO ds. operacyjnych, w panelach „Zarządzanie i Biznes 4.0.” oraz „Infrastruktura kolejowa”,
– Jacek Neska, członek zarządu ds. handlowych, w panelu „Kolejowy transport cargo w Europie”,
– Arkadiusz Pokropski, dyrektor zarządzający ds. sprzedaży w PKP CARGO w panelu „Inwestycje w polskich portach morskich”,
– Arkadiusz Pokropski, dyrektor zarządzający ds. sprzedaży w PKP CARGO, w panelu „Hutnictwo – dystrybucja, przetwarzanie, usługi”.

Szczegółowy plan znajduje się w załączniku na dole strony.