Platforma zakupowa

PKP CARGO partnerem Europejskiego Kongresu Gospodarczego

W Katowicach 7 maja rusza 16. edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego (ECC2024). Jednym z partnerów tego prestiżowego wydarzenia będzie PKP CARGO.
Trzydniowy kongres będzie się skupiać na kluczowych wyzwaniach i trendach kształtujących przyszłość polskiej i światowej gospodarki. W kilkudziesięciu debatach będą uczestniczyć przedstawiciele biznesu, naukowcy, eksperci, samorządowcy i politycy. W kongresie weźmie udział także PKP CARGO w roli Partnera Sesji #ECC2024 i będzie to doskonała okazja do zaprezentowania potencjału Spółki. Przedstawiciele PKP CARGO będą dyskutować m.in. o wyzwaniach i szansach dla kolejowego transportu towarowego w Polsce i możliwych rozwiązaniach, które będą służyć rozwojowi całej branży.

Przedstawiciele PKP CARGO zostali zaproszeni do dwóch paneli w ramach ścieżki tematycznej „Transport, infrastruktura, mobilność”. Pierwszy odbędzie się dziś i będzie poświęcony rozwojowi polskich portów morskich (godz. 16.30-18.00). Natomiast w środę (w godz. 11.30-13.00) odbędzie się panel pt. Rynek i infrastruktura kolejowa w Polsce.

W trakcie dyskusji o portach prelegenci poszukają odpowiedzi m.in. na pytania: jak kolej, w szczególności PKP CARGO, może pomóc polskim portom w rozszerzeniu obszaru ich zaplecza na inne kraje naszego regionu Europy, np. Czechy? Jak dziś wygląda przewóz ładunków przez Sudety i Karpaty i jak na tych kierunkach radzi sobie kolej?

Natomiast panel o infrastrukturze zostanie poświęcony np. debacie o sposobach radzenia sobie przez przewoźników z niewystarczającą przepustowością i parametrami infrastruktury kolejowej (prędkość pociągów, nacisk na oś), czy z brakiem kompleksowych rozwiązań logistycznych dla transportu intermodalnego. Prelegenci będą starali się wskazać rozwiązania, które mogą podnieść konkurencyjność transportu kolejowego w porównaniu do branży przewozów drogowych. Jednym z kluczy do sukcesu to nie tylko kontynuowanie liniowych i punktowych inwestycji w infrastrukturze, ale także w tabor i innowacyjne technologie logistyczne.

W Europejskim Kongresie Gospodarczym można wziąć udział także w formule on-line, korzystając z poniższych linków:

Rejestracja 2024 – Europejski Kongres Gospodarczy (eecpoland.eu)

AGENDA – Europejski Kongres Gospodarczy (eecpoland.eu)