Platforma zakupowa

PKP CARGO nominowane w konkursie „TERAZ POLSKA”

Realizowana przez PKP CARGO usługa przewozu kolejowego Polska-Włochy własną trakcją na odcinku polskim, czeskim i austriackim otrzymała nominację w prestiżowym konkursie „Teraz Polska”. Godło „Teraz Polska” przyznawane jest firmom umacniającym wizerunek usług oferowanych na polskim rynku. Oficjalna prezentacja wyróżnionej usługi PKP CARGO miała miejsce podczas Wystawy Nominowanych do Godła „Teraz Polska” 2014, która odbyła się na Stadionie Narodowym. Wyniki konkursu znane będą w przyszłym tygodniu, a 9 czerwca podczas uroczystej gali w Teatrze Wielkim w Warszawie nastąpi wręczenie statuetek laureatom Godła „Teraz Polska”.

Nominowana do nagrody usługa PKP CARGO uruchomiona została w maju 2013 roku, kiedy rozpoczęła się realizacja przewozów naczep i kontenerów w relacji Polska (Sosnowiec) – Włochy (Piacenza). Pociąg z lokomotywą, należącą do PKP CARGO, dwa razy w tygodniu dojeżdża do granicy austriacko-włoskiej (Tarviso), gdzie następuje zmiana lokomotywy i przekazanie narodowemu przewoźnikowi kolejowemu na terenie Włoch, Trenitalii, a następnie dalsza jazda aż do stacji docelowej.

– Z wielką radością odebraliśmy informację o nominowaniu realizowanej przez nas usługi do przyznania Godła „Teraz Polska”. Jest ono bowiem doskonałym przykładem przewozu intermodalnego, stanowiącego obecnie najbardziej rozwijający się segment branży kolejowych przewozów towarowych w Polsce, który dodatkowo jest mocno promowany przez Unię Europejską – mówi Adam Purwin, Prezes Zarządu PKP CARGO S.A. Połączenie pomiędzy Sosnowcem i Piacenzą może być traktowane jako wzór wprowadzenia przez polską firmę nowoczesnego projektu transportowego realizowanego również poza granicami kraju. Odbieramy tę nominację jako potwierdzenie najwyższej jakości oferowanych przez nas usług.

Grupa PKP CARGO S.A. jest największym kolejowym przewoźnikiem towarowym w Polsce i drugim w Unii Europejskiej. Spółka specjalizuje się w przewozach kolejowych, usługach logistycznych, spedycji, usługach intermodalnych, bocznicowych, naprawie taboru kolejowego oraz usługach terminalowych. Oprócz przewozu kolejowego Polska-Włochy własną trakcją na odcinku polskim, czeskim i austriackim, PKP CARGO świadczy również samodzielne przewozy towarowe na terenie Słowacji, Niemiec, Belgi, Holandii i na Węgrzech. Spółka uruchamia dziennie ok. 1 000 pociągów, które przewożą rocznie ponad sto milionów ton ładunków.

Nominacja dla usługi PKP CARGO w XXIV edycji konkursu ogłoszona została podczas otwarcia Wystawy Nominowanych do Godła „Teraz Polska” 2014. W ramach konkursu „Teraz Polska” nagradzani są przede wszystkim przedsiębiorcy oferujący produkty i usługi najwyższej jakości, wyróżniający się nowoczesnością działania, jak również pragnący promować własną wyjątkowość oraz umacniać wizerunek dóbr oferowanych na polskim rynku.