Platforma zakupowa

PKP CARGO nagrodzone za debiut na GPW

PKP CARGO zostało uhonorowane nagrodą w kategorii „Best IPO on the Warsaw Stock Exchange 2013/2014”, przyznaną podczas konferencji Warsaw Capital Market Summit 2014, której organizatorem było Ministerstwo Skarbu Państwa oraz Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Jest to kolejne wyróżnienie za ubiegłoroczny sukces debiutu Spółki na GPW – w marcu 2014 roku PKP CARGO otrzymało nagrodę za debiut roku 2013, przyznawaną przez redakcję dziennika „Parkiet”.

PKP CARGO zadebiutowało na GPW 30 października 2013 roku. Była to druga pod względem wartości (1,4 mld zł) oferta publiczna na GPW w ubiegłym roku. Jednocześnie była pierwszą po dłuższej przerwie ofertą spółki należącej do Skarbu Państwa. IPO PKP CARGO spotkało się z ogromnym zainteresowaniem inwestorów instytucjonalnych oraz indywidualnych. W uzasadnieniu przyznania nagrody kapituła, której przewodniczył podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa Wojciech Kowalczyk, doceniła PKP CARGO m.in. za wartość emisji oraz ogromny sukces giełdowego debiutu spółki.

Nagrodę z rąk Janusza Lewandowskiego, byłego unijnego komisarza ds. budżetu, odebrał prezes Adam Purwin podczas uroczystej gali w gmachu Muzeum Narodowego w Warszawie.

– Połączyliśmy coś, co wydawało się kilka lat temu niemożliwe do połączenia: PKP i giełdę. Dziękuję wszystkim, którzy wspierają zmiany w całej Grupie PKP – powiedział Adam Purwin, prezes PKP CARGO, odbierając nagrodę.

Warsaw Capital Market Summit 2014 to dwudniowa międzynarodowa konferencja, poświęcona rynkom kapitałowym w Polsce i w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Wydarzenie łączy merytoryczną dyskusję o długofalowych perspektywach rozwoju globalnych rynków z możliwością spotkania i wymiany doświadczeń pomiędzy inwestorami, emitentami, przedstawicielami instytucji finansowych i administracji publicznej oraz dziennikarzami ekonomicznymi.

– Bardzo się cieszę, że w przeddzień pierwszej rocznicy debiutu giełdowego PKP CARGO otrzymujemy kolejną nagrodę za zeszłoroczny wysiłek wspaniałego zespołu ludzi, dzięki któremu lider przewozów towarowych w Polsce mógł dołączyć do giełdowej społeczności. O prestiżu dzisiejszej nagrody świadczy najlepiej skład szacownej kapituły oraz organizatorzy konferencji Warsaw Capital Market Summit 2014 – Ministerstwa Skarbu Państwa i Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie – dodał Adam Purwin, prezes PKP CARGO.