Platforma zakupowa

PKP CARGO na targach Autostrada-Polska 2014

W dniach 14-16 maja w Kielcach odbyły się jubileuszowe XX Targi Budownictwa Drogowego Autostrada-Polska z udziałem PKP CARGO. Tegorocznej imprezie, poza tradycyjną wystawą oraz debatą przedstawicieli świata nauki i biznesu, po raz pierwszy towarzyszył piknik rodzinny i zawody operatorów maszyn budowlanych. Stoisko PKP CARGO, lidera kolejowych przewozów towarowych w Polsce, zostało nagrodzone przez organizatorów za elegancję i nowatorski styl.

PKP CARGO po raz kolejny wzięło udział w kieleckich targach budownictwa drogowego w roli wystawcy. Obecność na targach „Autostrada-Polska” ważna jest z uwagi na to, że przewóz kruszyw i materiałów budowlanych stanowi jeden z kluczowych segmentów działalności spółki. W pierwszym kwartale tego roku przewozy te wzrosły o 81% (1,1 mld tonokilometrów) w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku. Tak dynamiczny wzrost był efektem przede wszystkim aktywnej polityki sprzedażowej firmy oraz poprawy koniunktury w sektorze inwestycji infrastrukturalnych.

– PKP CARGO na bieżąco reaguje na zmiany zachodzące na rynku i dostosowuje ofertę do potrzeb klientów. Szczegółowo analizujemy każdy element procesu transportowego pod katem konkretnego zapytania i poszukujemy optymalnych rozwiązań. W najbliższych latach przewidujemy wzrost przewozów materiałów budowlanych w związku z planowaną realizacją inwestycji w sektorze energetycznym oraz kolejowym. – powiedział Arkadiusz Pokropski, dyrektor zarządzający w PKP CARGO, obecny na targach.

Drugi największy operator przewozów towarowych w Unii Europejskiej w swej działalności dociera z kruszywem do wszystkich największych odbiorców realizujących najważniejsze inwestycje infrastrukturalne w Polsce, w tym: budowę autostrad A1, A2, A4, dróg ekspresowych S3, S5, S8, dróg krajowych, obwodnic miast, lotnisk czy mostów. PKP CARGO było również największym i najważniejszym przewoźnikiem realizującym dostawy związane z przygotowaniem infrastruktury drogowej do EURO 2012. Firma organizuje również kompleksową logistykę dostaw bezpośrednich na place budowy.

Zorganizowane w tym roku po raz 20. targi „Autostrada-Polska” stanowią doskonałą okazję nie tylko do prezentacji produktów przez poszczególnych wystawców, ale również do spotkania przedstawicieli całej branży. Podczas tegorocznej edycji imprezy zorganizowano szereg seminariów i debat, które służyły przede wszystkim wymianie poglądów i wyciągnięciu wniosków na dalszą współpracę podmiotów branży budowlanej.