Platforma zakupowa

PKP CARGO na mecie Orlen Warsaw Marathonu

Wszyscy zawodnicy zespołu PKP CARGO, biorący udział w niedzielnym Orlen Warsaw Marathonie, z powodzeniem ukończyli swoje biegi. Start w warszawskich zawodach jest kolejną imprezą biegową, w której regularnie biorą udział pracownicy Spółki w ramach programu „Firma przyjazna bieganiu”. W warszawskim maratonie oraz towarzyszącym mu biegu zespołowym wystartowało łącznie 13 przedstawicieli Spółki.

Wielomiesięczne przygotowania i treningi przyniosły oczekiwane efekty. Reprezentacja lidera kolejowych przewozów towarowych w Polsce oraz drugiego największego operatora w Unii Europejskiej osiągnęła zakładane wyniki. Wszyscy szczęśliwie dotarli do mety. Wśród startujących był między innymi Prezes Zarządu PKP CARGO, Adam Purwin, oraz Wojciech Derda, Dyrektor Zarządzający w PKP CARGO, którzy pobiegli na dystansie 10 km. Wśród maratończyków z PKP CARGO najszybszy był Piotr Kocierz z czasem 3:14, za nim bieg ukończył Jarosław Sadek z czasem 3:32, a trzeci wśród pracowników PKP CARGO na mecie zameldował się Piotr Sawczuk z czasem 3:55.

– Jestem dumny, że ukończyłem swój kolejny maraton. Bardziej jednak cieszy mnie fakt, że tylu pracowników naszej firmy zdecydowało się wziąć udział w tym biegu. To niezwykłe, jak przygotowania do takiego biegu mogą zintegrować pracowników. Choć bieg odbył się wczoraj, już teraz nie mogę się doczekać kolejnego maratonu, w którym wystartujemy – mówi Piotr Kocierz, pracownik Śląsko-Dąbrowskiego Zakładu PKP CARGO.

Niedzielny maraton to największa impreza biegowa w Polsce. Drużyna pracowników PKP CARGO nie po raz pierwszy brała udział w tego typu zawodach. Wszystko za sprawą programu „Firma przyjazna bieganiu”, który promuje podnoszenie sprawności fizycznej wśród pracowników firmy. W ramach projektu przynajmniej raz w roku uczestnicy programu biorą udział w wybranych wydarzeniach biegowych.

Impreza taka jak ta w Warszawie, w której bierzemy udział jako drużyna PKP CARGO, świetnie obrazuje nasze nastawienie do tego typu inicjatyw. Wielomiesięczne treningi zwieńczone wspólnym startem dowodzą, że uruchomienie programu „Firma przyjazna bieganiu” było słuszną decyzją – mówi Joanna Drozd, szefowa Biura Zarzadzania Zasobami Ludzkimi w PKP CARGO. Bieganie jest świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu, dlatego gratuluję całej drużynie, która wystartowała w Warszawie i jestem przekonana, że w kolejnych biegach, które planujemy, uczestników będzie jeszcze więcej – dodaje.

Program „Firma Przyjazna Bieganiu”, którego jednym z elementów był start w niedzielnym Warsaw Orlen Marathonie, wpisuje się w nurt Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR), realizowanej przez PKP CARGO od 2008 roku. Działanie to zakłada tworzenie trwałych oraz pozytywnych relacji firmy ze społeczeństwem i otoczeniem biznesowym.