Platforma zakupowa

PKP CARGO na giełdzie w Londynie

PKP CARGO S.A. znalazło się w grupie 37 polskich spółek, które włączono do międzynarodowego indeksu giełdowego dla krajów rozwiniętych gospodarczo – FTSE Developed All Cap Index.

PKP CARGO S.A. znalazło się w grupie 37 polskich spółek, które włączono do międzynarodowego indeksu giełdowego dla krajów rozwiniętych gospodarczo – FTSE Developed All Cap Index.

Indeks jest administrowany przez spółkę FTSE Russell Index, należącą do giełdy londyńskiej – London Stock Exchange. Do tej pory Polska była klasyfikowana w indeksie rynków wschodzących – FTSE Emerging All Cap Index, natomiast dzisiaj awansowaliśmy do grona państw rozwiniętych. Oznacza to, że dla międzynarodowych inwestorów jesteśmy państwem o gospodarce silniejszej i stabilniejszej niż np. Grecja, Węgry czy Turcja. I znaleźliśmy się w gronie 25 państw, takich jak Stany Zjednoczone, Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Włochy, Holandia i Hiszpania.

FTSE Russell Index wskazał 37 spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, które będą uwzględniane od dzisiaj w FTSE Developed All Cap Index. Jest wśród nich także PKP CARGO S.A., obok m.in. PKO BP, PKN Orlen, Lotosu, PGNiG, KGHM, Tauronu, Enei i Grupy Azoty. – To oczywiście przede wszystkim ogromny awans Polski, który pokazuje, że zachodni eksperci i analitycy wysoko oceniają stan naszej gospodarki i widzą przed nią dobre perspektywy. Natomiast umieszczenie naszej spółki w gronie podmiotów, których akcje będą uwzględniane w FTSE Developed All Cap Index świadczy o tym, jak silna jest pozycja PKP CARGO S.A. na polskim rynku kapitałowym. Jesteśmy przedsiębiorstwem wiarygodnym, o stabilnych podstawach, które poprawia swoje wyniki finansowe i jednocześnie jest coraz bardziej konkurencyjne w sektorze transportowym – podkreśla Czesław Warsewicz, prezes PKP CARGO S.A.

Czesław Warsewicz nie ma też wątpliwości, iż decyzja FTSE Russell Index świadczy o pozytywnym odbiorze przez rynek planów rozwojowych Grupy PKP CARGO. – Nasze główne cele to zwiększanie udziałów w polskim i europejskim rynku przewozowym. Drogę do ich osiągnięcia wskaże aktualizacja strategii PKP CARGO, nad którą jeszcze pracujemy, ale już niedługo ją ogłosimy – deklaruje prezes Warsewicz.