Platforma zakupowa

PKP CARGO na Europejskim Kongresie Finansowym

PKP CARGO, drugi największy kolejowy przewoźnik towarowy w Europie był partnerem IV Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie. W imprezie wzięli udział Adam Purwin, prezes spółki oraz Jacek Neska, członek zarządu ds. handlowych. Obaj przekonywali, że polski biznes potrzebuje wsparcia i dobrej współpracy z rządem i regulatorami, aby z powodzeniem rozwijać swoją działalność w kraju i za granicą.

Przedstawiciele PKP CARGO wzięli udział w trzech panelach: o dyplomacji ekonomicznej w rozwoju biznesu, na temat wspierania współpracy biznesowej przez instytucje finansowe oraz o roli ładu korporacyjnego w przedsiębiorstwie. Podczas dyskusji reprezentanci PKP CARGO przekonywali, że polski biznes potrzebuje wsparcia ze strony instytucji finansowych oraz instytucji publicznych.

Do kwestii współpracy z rządem i administracją odniósł się także Jacek Neska, członek zarządu ds. handlowych. Podczas panelu na temat dyplomacji ekonomicznej podkreślił, że obowiązkiem rządu i regulatorów jest wspieranie polskiego przemysłu i biznesu.

PKP CARGO, drugi największy przewoźnik kolejowy w Europie, był partnerem debaty „Wykorzystanie corporate governance w tworzeniu wartości przedsiębiorstwa”. Podczas dyskusji zaproszeni prelegenci wspólnie ustalili, że dobra reputacja firmy może znacząco obniżyć koszt pozyskiwania kapitału i przełożyć się na skuteczniejszą realizację celów biznesowych firmy. Uczestnicy rozmawiali także na temat poszczególnych etapów procesu inwestycyjnego. Dowiedziono, że im wyższa jakość procesu inwestycyjnego, tym większy pozytywny wpływ zasad ładu korporacyjnego na tworzenie wartości przedsiębiorstwa.

Europejski Kongres Finansowy wyróżnia się na tle innych wydarzeń gospodarczych swoim praktycznym charakterem – po zakończeniu obrad ogłaszane są propozycje odpowiedzi na zidentyfikowane wyzwania i problemy stojące przed współczesną gospodarką i biznesem.

Zachęcamy do obejrzenia fimowej relacji z obecności PKP CARGO na EKF 2014.