Platforma zakupowa

PKP CARGO i CMC Poland podpisały umowę współpracy

PKP CARGO i CMC Poland podpisały trzyletnią umowę na transport ok. 1 mln ton surowców hutniczych i wyrobów stalowych rocznie. Przewozy surowców i towarów związanych z branżą hutniczą to drugi co do wielkości segment działalności PKP CARGO.

CMC Poland to dla nas kluczowy klient w segmencie transportu surowców hutniczych i wyrobów stalowych. Przedłużona współpraca między obiema firmami potwierdza dobrą pozycję PKP CARGO na bardzo konkurencyjnym rynku tego typu produktów w Polsce – mówi Sylwester Sigiel, członek zarządu ds. handlowych PKP CARGO.

Podpisana umowa jest kontynuacją ponad 10-letniej współpracy obu spółek. Kolejowy operator,
w okresie od początku stycznia 2014 r. do końca grudnia 2016 r., przewiezie wsad do pieców hutniczych i wyroby stalowe dla CMC Poland – jednego z największych producentów prętów zbrojeniowych i siatek z drutu.

– Dwie kluczowe grupy ładunków przewożonych przez PKP CARGO, związane z branżą hutniczą, to rudy i piryty oraz metale i wyroby. Nadal chcemy zwiększać swoje udziały w rynku przewozu tych surowców, bowiem stanowią one obecnie drugi co do wielkości segment przewozów w PKP CARGO. – dodaje Sylwester Sigiel.

PKP CARGO świadczy kompleksowe usługi przewozowe dla największych podmiotów z sektora hutniczego, dostarczając im zarówno surowce niezbędne do C837dukcji stali jak i transportując wyprodukowane przez nie produkty i półprodukty. Wyroby hutnicze przewożone są w głównej mierze w komunikacji międzynarodowej, przede wszystkim w imporcie.

O CMC Poland

CMC Poland Sp. z o.o. (dawniej CMC Zawiercie S.A.) to jeden z największych producentów prętów zbrojeniowych i siatki z drutu w Polsce. Wyroby spółki mają zastosowanie jako zbrojenie stalowe w inwestycjach infrastruktury transportowej i biznesowej w całej Europie.