Platforma zakupowa

PKP CARGO CONNECT wraz Eurasian International Freight GmbH na trasie Nowego Jedwabnego Szlaku

PKP CARGO CONNECT, spółka z Grupy PKP CARGO, zacieśnia współpracę z Eurasian International Freight GmbH na trasie Nowego Jedwabnego Szlaku.

Obie spółki współpracują od kwietnia 2018 roku i teraz podjęły decyzję o przedłużeniu kontraktu na kompleksową organizację i realizację wysyłek kolejowych w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku. Przedmiotem zawartej umowy jest organizacja przez PKP CARGO CONNECT transportu kolejowego kontenerów nie tylko w UE, ale i na innych odcinkach Nowego Jedwabnego Szlaku. W ramach kontraktu PKP CARGO CONNECT zapewni firmie Eurasian International Freight kompleksowy transport kolejowy z dedykowanymi usługami celnymi. Ponadto polska strona zadba o usługi przeładunkowe i składowania kontenerów. Te ostatnie świadczyć będzie z kolei inna spółka z Grupy PKP CARGO – PKP CARGO Terminale.

– Cieszy mnie fakt podpisania umowy z tak ważnym partnerem na rynku przewozów intermodalnych. Nasza spółka jest stabilnym i wiarygodnym partnerem po europejskiej stronie na Nowym Jedwabnym Szlaku. Przedłużenie umowy to dla nas potwierdzenie długoletniej, bardzo dobrej współpracy pomiędzy naszymi spółkami. To dowód, że PKP CARGO CONNECT jest wiarygodnym partnerem biznesowym, który jest w stanie zapewniać usługi na najwyższym światowym poziomie. Dzięki tej współpracy rozwiązania intermodalne, jakie świadczymy w ramach naszej oferty transportu kolejowego, będą się rozwijać. Dla nas to również potwierdzenie wysokiej pozycji Spółki w sieci międzynarodowych łańcuchów logistycznych – mówi Ivan Ružbacký, prezes PKP CARGO CONNECT.

Czesław Warsewicz, prezes PKP CARGO S.A., wskazuje, że ta umowa jest kolejnym przykładem wzrostu znaczenia Grupy PKP CARGO jako operatora logistycznego. – Taki cel rozwoju obraliśmy w 2018 roku, ogłaszając strategię Grupy, i konsekwentnie staramy się go osiągnąć. Klient powierzając nam swój ładunek, może na nas scedować jego pełną obsługę, czyli nie tylko jego transport koleją, ale również dowóz na „pierwszej” i „ostatniej mili”, przeładunek czy magazynowanie, dopełnimy też formalności celnych – mówi Czesław Warsewicz. – Chciałbym podkreślić, że w przypadku wspomnianej umowy widzimy też efekt synergii między spółkami Grupy PKP CARGO, która przyczynia się do podnoszenia jakości naszych usług na czym korzystają klienci – dodaje prezes Warsewicz.