Platforma zakupowa

Odznaczenie dla członka Zarządu PKP CARGO Marka Olkiewicza

Członek Zarządu ds. Operacyjnych PKP CARGO S.A. Marek Olkiewicz odebrał z rąk Ministra Klimatu i Środowiska Anny Moskwy odznakę honorową "Za Zasługi dla Energetyki".

To zaszczytne wyróżnienie jest przyznawane w uznaniu zasług za ofiarną pracę na rzecz energetyki. Otrzymują ją nie tylko pracownicy branży energetycznej, ale również firm i instytucji współpracujących z przedsiębiorstwami energetycznymi.

– Traktuję to odznaczenie jak wyraz uznania nie tylko dla mojej osoby, ale dla całej załogi PKP CARGO S.A. Czuję ogromną satysfakcję, że nasza spółka poradziła sobie z najpoważniejszym od lat wyzwaniem – czyli zapewnieniem dostaw węgla kamiennego dla elektrowni, elektrociepłowni i dla gospodarstw domowych w bardzo trudnym okresie po wprowadzeniu embarga na import węgla rosyjskiego – powiedział Marek Olkiewicz. – Nasi pracownicy stanęli na wysokości zadania, udowadniając nie pierwszy raz, że PKP CARGO – polski narodowy przewoźnik kolejowy jest bardzo ważnym elementem systemu bezpieczeństwa energetycznego kraju. Na polskich kolejarzy zawsze można liczyć – podkreślił członek Zarządu ds. Operacyjnych.