Platforma zakupowa

Komunikat prasowy – przewozy węgla

W nawiązaniu do reportażu, zapowiedzianego na dzisiaj przez telewizję TVN 24, PKP CARGO informuje, że Spółka realizuje zadania nałożone przez Premiera Mateusza Morawieckiego związane z transportem węgla, ale nie otrzymało na ten cel żadnych środków z budżetu państwa, gdyż nie było do tej pory potrzeby uruchamiania tych funduszy.

– PKP CARGO jako spółka giełdowa prowadzi transparentną politykę informacyjną, a wszelkie informacje finansowe są zawarte w raportach bieżących i okresowych. Wypracowane wyniki finansowe są odzwierciedleniem prowadzonej działalności biznesowej Spółki – podkreśla prezes Dariusz Seliga.

Działalność Grupy PKP CARGO w ostatnim czasie stała pod znakiem trudnego otoczenia makroekonomicznego. – Zarząd Spółki oraz wszyscy Pracownicy PKP CARGO dokładają wszelkich starań, aby zachować dobre wskaźniki finansowe w kontekście ciężkiej sytuacji rynkowej – powiedział prezes PKP CARGO.

Obecnie mamy do czynienia z dużą aktywnością na rynku przewozów węgla. Spółka zapewnia, że dokłada wszelkich starań, aby efektywnie wykorzystywać posiadany tabor do przewozu węgla, a w razie konieczności będzie korzystać z wagonów do przewozu kruszyw, zaznaczając jednak, że nie odbędzie się to kosztem realizacji umów podpisanych z klientami na przewóz innych towarów.
Najnowsze wyniki finansowe i operacyjne po dziewięciu miesiącach 2022 roku zostaną opublikowane 24 listopada br.