Platforma zakupowa

Kolejna partia platform intermodalnych trafiła do PKP CARGO

Już 140 platform 80 – stopowych serii Sggrs z 330 zakontraktowanych jesienią 2013 r. dotarło do PKP CARGO. Zakup nowo budowanych sześcioosiowych przegubowych wagonów o wartości ponad 117 mln zł jest jedną z największych tego typu transakcji w zakresie towarowego taboru kolejowego realizowanych w ostatnich latach w naszym kraju. 28,5 mln zł otrzymano na ten cel ze środków unijnych z Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

Na temat szybko rozwijanego przez narodowego przewoźnika kolejowego segmentu intermodalnego oraz o stanie realizacji zakupu i dostaw nowo budowanych wagonów platform 80 – stopowych do przewozu kontenerów przedstawiciele PKP CARGO poinformowali podczas konferencji zorganizowanej ostatnio w Warszawie klientów, spedytorów i przedstawicieli terminali przeładunkowych. Ze względu na duży potencjał przewozów intermodalnych w Polsce oraz pozycję Grupy PKP CARGO, narodowy przewoźnik jest liderem z około 60 proc. udziałem na rynku transportu intermodalnego. Przoduje również pod względem inwestycji i zakresu oferowanych usług.

Dostawa wszystkich 330 platform nastąpi w tym roku. Pozwoli ona PKP CARGO powiększyć udział transportu intermodalnego w ogólnych przewozach ładunków oraz zwiększyć wolumen tych przewozów.

Na zdjęciu Halina Bajczuk – zastępca dyrektora Biura Handlowego Rynki Zagraniczne i Intermodal, przedstawiła wykład na temat nowych możliwości przewozów ładunków w kontenerach i Grzegorz Woźniak zastępca dyrektora Biura Taboru i Wsparcia Technicznego, który poinformował o inwestycjach PKP CARGO w tabor do przewozów intermodalnych.

Zapraszamy do obejrzenia dodatkowych zdjęć wagonów na stronie projektu.