Platforma zakupowa

Kilka tysięcy miłośników kolejnictwa na jubileuszowej Parowozjadzie w Chabówce

Fani kolejnictwa z całej Polski, którzy zdecydowali się spędzić przedostatni weekend wakacji w zabytkowym Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce, z pewnością na długo nie zapomną tej wizyty. Jubileuszowa, dziesiąta już edycja „Parowozjady” spotkała się jak co roku z ogromnym zainteresowaniem zwiedzających, którzy przez dwa dni licznie odwiedzali Skansen. Jak co roku największe wrażenie na widzach zrobił pokaz w ruchu zabytkowych parowozów. PKP CARGO było organizatorem tegorocznej imprezy.

PKP CARGO od lat wspiera wiele lokalnych inicjatyw sportowych, w tym także wiele przedsięwzięć z zakresu szkolenia młodych piłkarzy.

– Sport kształtuje prospołeczne postawy, a sukcesy nawet najmłodszych adeptów piłki nożnej wywołuje niewątpliwą satysfakcję i świadomość wpływu na ich pozytywny rozwój. Ważne jest także to, że młodzi ludzie razem grają, kształtują hart ducha i charaktery, przebywając ze sobą kilka razy w tygodniu w dobrej atmosferze sportowej rywalizacji – mówi Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy PKP CARGO S.A.

W Chorzowie działa Akademia Piłkarska, która zrzesza kilkaset dzieci. Młodzi adepci są podzieleni na kilkanaście grup szkoleniowych o różnym stopniu intensywności (od  2 do nawet 10 godzin tygodniowo treningów).

Dzięki wsparciu partnerów Akademia oferuje profesjonalne treningi dla dzieci już od 4 roku życia. Aby dać swoim podopiecznym okazje do wykazania się i nauki nowych umiejętności, fundacja organizuje wyjazdy na turnieje do Niemiec, ale także w Polsce (turnieje Volkswagen Masters Cup w Opalenicy, turniej Tymbarku w Limanowej, turniej Ergo Areny w Gdyni).

W Sosnowcu z kolei, działa Akademia Zagłębia oraz Junior Football, które również trenują kilkuset młodych piłkarzy. Szkółka ma na celu nie tylko propagowanie zdrowego trybu życia, ale także wyławianie talentów w możliwie najwcześniejszym etapie. Szkolenie ma charakter interdyscyplinarny, gdyż dzieci i młodzież mają zajęcia z dietetykiem czy psychologiem sportowym. Dzięki wsparciu sponsorów oraz działaniom klubu, dzieci i młodzież mają okazję do gry w turniejach (np. Śląska Liga Trampkarzy).

Od 2008 roku PKP CARGO szczególnie związana jest także z bieganiem. W spółce funkcjonuje drużyna maratończyków PKP CARGO, którzy biorą udział w ogólnopolskich i lokalnych biegach. W tym roku były to m.in. Warsaw Orlen Marathon, we wrześniu odbędzie się także Bieg Wisły, którego sponsorem głównym będzie PKP CARGO. W październiku zaś pracownicy spółki pojadą do Amsterdamu na jeden z dziesięciu najbardziej znanych maratonów na świecie, czyli TCS Amsterdam Marathon. PKP CARGO pokryje wszystkie koszty związane z udziałem jej pracowników w wydarzeniu.

Odpowiedzialny i zrównoważony biznes w PKP CARGO to również wsparcie drużyn, stowarzyszeń czy klubów sportowych, dotacje obiektów sportowych i szkół, inicjatywy sportowe lokalnej młodzieży.