Platforma zakupowa

Każdy klient jest dla nas ważny

Wystąpienie prezesa PKP CARGO S.A. Czesława Warsewicza podczas Forum Klienta

Panie i Panowie Prezesi,
Szanowni Państwo

Cieszę się, że możemy się spotkać kolejny raz w tak licznym i zacnym gronie. Wszak Forum Klienta to dla PKP CARGO jedno z najistotniejszych w roku wydarzeń, gdyż gościmy podczas niego naszych najważniejszych partnerów biznesowych. Bez klientów nie może bowiem istnieć żadne przedsiębiorstwo, także PKP CARGO. Nie działamy przecież w próżni, funkcjonujemy, rozwijamy się, bo mamy klientów, odbiorców naszych usług.

Dzisiejsze spotkanie jest okazją do pewnych podsumowań. Od czasu poprzedniego Forum Klienta wiele wydarzyło się w naszej organizacji. Przede wszystkim przyjęliśmy pod koniec 2018 roku strategię Grupy PKP CARGO na lata 2019-2023 z perspektywą do 2038 roku. Ten dokument był tworzony przede wszystkim z myślą o naszych klientach, gdyż jednym z priorytetów PKP CARGO jest poprawa oferty i podnoszenie jakości usług, których odbiorcą jesteście Wy i Wasze przedsiębiorstwa.

Thomas Alva Edison, jeden z największych wynalazców w dziejach świata, powiedział kiedyś zdanie, które idealnie pasuje do naszej strategii działania: „Jeżeli istnieje sposób, aby zrobić coś lepiej – znajdę go”. Mogę Państwa zapewnić, że PKP CARGO będzie szukać i znajdzie metody i sposoby, aby lepiej odpowiadać na Wasze potrzeby, aby nieustannie podnosić jakość swoich usług. Będzie to proces ciągły, permanentny.

Szanowni Państwo,

Chcemy bowiem rozwijać działalność spółki i jej podmiotów zależnych w kierunku poszerzania kompetencji logistycznych. PKP CARGO nie chce się ograniczać do roli przewoźnika kolejowego, ale dąży do przejęcia roli znaczącego operatora logistycznego na rynku polskim i zagranicznym. Oczywiście dostrzegamy trendy na rynku, widzimy, że rośnie znaczenie tego segmentu w biznesie transportowym, logistycznym, ale na pewno nie zapomnimy o tradycyjnych obszarach działalności.
Każdy klient jest dla nas równie ważny, bo chce korzystać z naszych usług. Nie ma bowiem znaczenia rodzaj ładunku, który nam powierzycie, czy to będzie kontener z elektroniką lub produktami spożywczymi, czy węgiel, kruszywo, ruda, drewno, cement lub nawozy. Chodzi bowiem zawsze o to, aby przewieźć go w odpowiednie miejsce, w odpowiednim czasie i po odpowiedniej cenie. Możecie być pewni, że będziemy dokładać wszystkich starań, aby te cele spełnić, a nasza współpraca będzie przynosić korzyści obu stronom.

Dziękując za współpracę, liczę, że będzie ona w dalszym ciągu dobra, a nawet lepsza.