Platforma zakupowa

Kampania wizerunkowa Grupy PKP – „Pasja Kolejnych Pokoleń”

Niektórzy są związani z PKP od kilkudziesięciu lat, inni dopiero od niedawna. Jednych spotykamy codziennie w podróży, wysiłek drugich pozostawał dotąd w cieniu. W Grupie PKP pracują wspaniali ludzie z pasją i to właśnie oni będą bohaterami rozpoczynającej się dziś kampanii wizerunkowej pod hasłem "asja Kolejnych Pokoleń"

W kampanii bierze udział dwudziestu trzech pracowników z dziesięciu spółek Grupy PKP. Każdy z nich dzieli się swoimi zainteresowaniami i opowiada o tym, jak zrodziło się jego przywiązanie do kolei.

Jednym z bohaterów kampanii jest Jerzy Grzybek, dyspozytor ds. trakcji moderator EKL w PKP CARGO S.A. W PKP pracuje od 1975 roku. Jest modelarzem – wykonał 40 plastikowych modeli lokomotyw PKP.

Modelarstwem kolejowym interesuję się od lat 90. W oparciu o zdobywaną dokumentację, wykonałem ponad 40 modeli plastikowych lokomotyw w skali 1:87, użytkowanych przez PKP od okresu międzywojennego do dziś. Każdy model został pomalowany adekwatne do epoki użytkowania, posiada również odwzorowane wnętrza kabin sterujących i przedziałów maszynowych.  Co ciekawe, początkowo tworzywo do wykonania modeli pozyskiwałem z używanych tacek do posiłków z pociągów PKP Intercity. To był naprawdę zaskakujący widok, kiedy elegancko ubrany mężczyzna po przybyciu do Warszawy zbierał używane tacki w przedziałach. Doszło nawet do tego, że wszyscy znajomi z pracy podróżujący służbowo pociągami IC zbierali dla mnie tacki, tak by zaopatrywać mnie w niezbędne tworzywo. Moje modele eksponowałem na wystawach o profilu kolejowym w Jaworznie Szczakowej, Tarnowskich Górach, a nawet w Brukseli – mówi Jerzy Grzybek.

Bohaterami kampanii są również m.in. toromistrz, brygadzista, odprawiacz pociągów, maszynista, zawiadowca  czy komisarz odbiorczy. Wśród nich kobiety i mężczyźni, menedżerowie i specjaliści, miłośnicy muzyki i sportu, pochłonięci stolarstwem i fotografią, uzdolnieni manualnie i kolekcjonerzy. Wszyscy pełni pasji – do pracy, do realizacji swoich marzeń, do życia.

Z historiami tych i innych bohaterów kampanii można się zapoznać na stronie www.PasjaKolejnychPokolen.pkp.pl.

Film promocyjny jest dostępny pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=