Platforma zakupowa

Już po raz trzeci PKP CARGO gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Dwa lata temu licytacja przewozu promem, rok temu przejazdu nowoczesną lokomotywą do Hamburga, a w tym roku PKP CARGO wystawia na aukcję prawdziwy rarytas – ogromną, czynną makietę kolejową wraz z taborem. To już kolejny rok, w którym PKP CARGO wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Spółka podtrzymuje tym samym tradycję przekazywania na rzecz fundacji przedmiotów lub atrakcji związanych ściśle ze swoją działalnością.

PKP CARGO SA wspiera 22 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i wystawia na licytację niesamowitą i niepowtarzalną makietę. To kolejowe miasteczkowo od 2009 roku codziennie wita pracowników i klientów PKP CARGO w głównym holu centrali spółki przy
ul. Grójeckiej w Warszawie. Teraz makieta trafi do osoby, która tym samym wesprze podopiecznych WOŚP, a w tym roku Orkiestra przeznaczy zebrane środki na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej oraz godną opiekę medyczną seniorów.

W najbliższą niedzielę, 12 stycznia, podczas 22. Finału WOŚP w studiu TVP w Warszawie Adam Purwin, pełniący obowiązki prezesa, członek zarządu ds. finansowych PKP CARGO zachęci do licytacji makiety całą Polskę. Inaczej niż w ubiegłym roku, zwycięzcy licytacji nie poznamy już w dniu Finału WOŚP, ale osiem dni później. Aukcja trwać będzie do 20 stycznia.

– Po raz kolejny PKP CARGO przyłącza się do tak szlachetnego przedsięwzięcia i jestem przekonany, że nasza okazała makieta kolejowa będzie licytowana nie tylko przez miłośników kolei, ale wszystkich którzy chcieliby wesprzeć działalność fundacji Jurka Owsiaka. – powiedział Adam Purwin.

Unikalna makieta kolejowa w skali H0 (1:87) PKP CARGO jest w pełni sprawna i przeznaczona do ruchu. Na makiecie znajduje się m.in. skansen taboru kolejowego, terminal kontenerowy oraz punkt załadunku kamienia. Jej wymiary to: 200 x 204 cm, 54 cm wysokości, a całkowita waga, wraz z sarkofagiem, wykonanym ze szkła o grubości 15 mm to 330 kg. Całą makietę uruchamia się jednym włącznikiem.

Oprócz licytacji makiety PKP CARGO wpiera lokalne sztaby WOŚP. W Lublinie, pod siedzibą TVP udostępnione będzie mobilne kino 5D PKP CARGO, w którym będzie można przeżyć niezapomniane chwile, dzięki nowoczesnej technologii wykorzystanej w filmie „Tajemnica piątego wagonu”. Do obejrzenia seansu zachęcać będą wolontariusze zbierający do puszek środki na rzecz WOŚP. PKP CARGO wspiera także Hufiec ZHP w Tczewie oraz Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku, organizujących licytacje na rzecz WOŚP.