Platforma zakupowa

„Inwestuj świadomie” – ruszają giełdowe spotkania inwestorskie

Rozpoczęły się zapisy na szkolenia z inwestowania na giełdzie, w czwartej już edycji spotkań „Inwestuj świadomie”. Szkolenia organizowane w ramach programu Akcjonariat Obywatelski, któremu kolejny rok partneruje PKP CARGO, trwać będą od października 2014 r. do marca 2015 roku. Spotkania ze wszystkimi zainteresowanymi inwestowaniem na giełdzie odbywać się będą w całej Polsce. Przewidziane są także zajęcia dla seniorów oraz warsztaty dla studentów realizowane we współpracy z uczelniami wyższymi.

Spotkania poprowadzą eksperci giełdowi z domów maklerskich i najważniejszych instytucji rynku kapitałowego, którzy w ciekawy i prosty sposób wyjaśnią trudne i skomplikowane treści. Warsztaty są otwarte dla wszystkich chętnych posiadających podstawową wiedzę z zakresu ekonomii. Podczas szkoleń uczestnicy poznają organizację rynku kapitałowego w Polsce, rodzaje instrumentów finansowych, podstawy analizy fundamentalnej i technicznej oraz najważniejsze strategie inwestycyjne. Otrzymują również praktyczne wskazówki, czym kierować się inwestując na giełdzie, oraz jak korzystać ze swoich praw, jako akcjonariusz spółki giełdowej. Poznają także podstawy psychologii inwestowania. Każdy uczestnik otrzymuje przydatne materiały edukacyjne oraz bierze udział w konkursach z nagrodami.

Zapisy na spotkania prowadzone są TUTAJ.

Ponadto, w ramach programu edukacyjnego Akcjonariatu Obywatelskiego, w TVP1 emitowany jest program „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o giełdzie”, który szczegółowo i w klarowny sposób wyjaśnia tajniki rynku kapitałowego. Program do obejrzenia w każdy poniedziałek o godz. 20:25.

Akcjonariat Obywatelski to program dla inwestorów indywidualnych, którego celem jest ułatwienie nabycia akcji spółek Skarbu Państwa debiutujących na warszawskiej giełdzie. W ramach programu prowadzone są między innymi działania edukacyjne zachęcające do świadomego inwestowania w papiery wartościowe. PKP CARGO jest partnerem programu. „Akcjonariat Obywatelski. Inwestuj świadomie” skierowany jest do osób zainteresowanych inwestowaniem na giełdzie oraz do spółek w zakresie prowadzenia relacji z inwestorami indywidualnymi. Projekt realizowany jest przez Ministerstwo Skarbu Państwa we współpracy z instytucjami rynku kapitałowego, domami maklerskimi i spółkami. Patronat nad programem objęła „Gazeta Giełdy Parkiet”.

30 października minie rok od debiutu PKP CARGO na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Oferta publiczna PKP CARGO była drugim największym giełdowym debiutem ubiegłego roku i cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem inwestorów.