Platforma zakupowa

Grupa PKP CARGO realizuje kolejny ważny projekt infrastrukturalny

Grupa PKP CARGO realizuje skomplikowany projekt logistyczny, polegający na dostawie z Czech do Warszawy 128 betonowych elementów na budowę wielopoziomowego parkingu przy ul. Poleczki. Za organizację ich przewozu różnymi rodzajami transportu i obsługę logistyczną od granicy polsko – czeskiej odpowiedzialna jest nowopowstała spółka PKP CARGO Connect. Przewoźnikiem kolejowym zaangażowanym w ten projekt jest PKP CARGO.

Parking jest elementem Poleczki Business Park położonego na warszawskim Ursynowie. To jeden z największych parków biznesowych zrealizowanych w Europie Środkowo-Wschodniej. Budowla ma docelowo liczyć ponad 500 miejsc parkingowych na sześciu kondygnacjach. Organizacja dostawy betonowych elementów z Czech na plac budowy to kompleksowe i bardzo wymagające przedsięwzięcie, ze względu na specyficzne wymagania realizatora.

– To dla nas ogromne wyróżnienie, że do obsługi tak skomplikowanego przedsięwzięcia została wybrana właśnie nasza Grupa. Dzięki temu możemy udowodnić, że potrafimy sprostać bardzo wysokim wymaganiom klientów, tak jeśli chodzi o sam przewóz, jak i organizację procesu logistycznego, w tym m.in. spedycję i odprawy celne – mówi Twan Steenweg, prezes PKP CARGO Connect.

W ramach współpracy specjaliści Grupy opracowali kompleksowy system logistyczny zapewniający sprawną realizację zlecenia. Szczególnym wyzwaniem jest fakt, że dostawa odbywa się na zasadzie „just in time”, ponieważ na placu budowy nie ma miejsca na składowanie elementów. Oznacza to, że poszczególne elementy dostarczane są w ścisłym reżimie czasowym – na polecenie z budowy – oraz w odpowiedniej kolejności.

Realizacja projektu obejmuje zaaranżowanie trzech dostaw w składach całopociągowych, czyli takich, gdzie nie ma konieczności rozdzielania i dołączania wagonów w trakcie przejazdu, a cały proces logistyczny realizowany jest na podstawie jednego listu przewozowego. Do zadań PKP CARGO Connect należy także rozładunek towaru na terminalu w Warszawie, jego przewóz na plac budowy, kontrola jakości materiałów oraz zwrot przyborów ładunkowych z budowy z powrotem do producenta w Czechach.

Grupa PKP CARGO ma już na swoim koncie sukcesy w realizacji tak skomplikowanych i wymagających zleceń. W ubiegłym roku Grupa zorganizowała transport prefabrykowanych elementów betonowych z Czech do Gdańska, na plac budowy wielopoziomowego parkingu Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Wcześniej, wchodzący w skład Grupy PS Trade Trans był operatorem spedycyjnym dostawy 35-metrowych konstrukcji stalowych na budowę Stadionu Narodowego w Warszawie oraz realizował dostawę 1300 ton szyn o długości 18m i 30m dla odtwarzanej po 50 latach infrastruktury tramwajowej w Olsztynie.

Spółka PKP CARGO Connect została powołana na bazie należących do PKP CARGO spółek PS Trade Trans i Cargosped. Ponieważ jej głównym zadaniem jest sprzedaż kompleksowych usług logistycznych Grupy PKP CARGO, dołączył do niej również zespół handlowców wcześniej zatrudnionych w działach handlowych przewoźnika. PKP CARGO Connect koncentruje się na efektywnej sprzedaży i realizacji zintegrowanych usług logistycznych grupy PKP CARGO w Polsce i na rynkach międzynarodowych. Tym samym wspiera największego polskiego kolejowego przewoźnika towarowego w dalszej skutecznej ekspansji działalności i poszerzaniu portfolio usług.