Platforma zakupowa

Grupa PKP CARGO pogłębia współpracę z Chinami

Największy polski operator logistyczny chce rozwijać współpracę z chińską prowincją Henan. Ma temu służyć dalsze zwiększenie przewozów kontenerowych obsługiwanych przez Grupę PKP CARGO w relacjach między hubem w Zhengzhou i państwami europejskimi przez Centrum Logistyczne w Małaszewiczach.

Podczas spotkania w Warszawie delegacji chińskiej prowincji Henan pod przewodnictwem wicegubernatora Pana Shu Qinga i Grupy PKP CARGO, której przewodniczył Prezes Zarządu PKP CARGO S.A. Maciej Libiszewski, pozytywnie oceniono dotychczasową współpracę Grupy z kluczowym w tej prowincji terminalem kontenerowym Zhengzhou International Hub Development and Construction Co., Ltd. (ZIH). Jednocześnie obie strony podkreśliły konieczność dalszego rozwoju przewozów kolejowych po Nowym Jedwabnym Szlaku przez Centrum Logistyczne PKP CARGO w Małaszewiczach na granicy polsko-białoruskiej, co ma być odpowiedzią na wzrost wymiany handlowej między Chinami i Unią Europejską.

– Dla Grupy PKP CARGO przewozy między Chinami i Europą po Nowym Jedwabnym Szlaku przez Centrum Logistyczne w Małaszewiczach są jednym z priorytetowych kierunków ekspansji na rynkach międzynarodowych. Cieszę się, że z chińskimi partnerami znajdujemy wspólną płaszczyznę do rozmów o usprawnieniu obsługi logistycznej przewozów tą trasą. Jestem przekonany, że nasza współpraca przyniesie oczekiwane efekty we wzroście przewozów nie tylko z prowincji Henan, ale także w odwrotnym kierunku, w relacjach z państw europejskich do hubu w Zhengzhou – powiedział Prezes Maciej Libiszewski.

Grupa PKP CARGO z ZIH współpracuje od dłuższego czasu. Obecnie na trasie z Zhengzhou do Hamburga obsługuje 2-3 pociągi tygodniowo, w każdym po 40 kontenerów 40-stopowych. Czas przewozu wynosi łącznie 13 dni. Usługi spedycyjne, terminalowe i celne prowadzi PKP CARGO CONNECT, spółka z Grupy PKP CARGO.