Platforma zakupowa

Grupa PKP CARGO podsumowała wyniki finansowe wypracowane w pierwszym półroczu

28 sierpnia w siedzibie PKP CARGO przy ul. Grójeckiej 17 odbyła się prezentacja wyników Grupy za pierwsze półrocze 2014 roku. O rekordowo wysokich wynikach - wzrost zysku netto o 67 procent r/r - do 128 mln zł - poinformował zebranych prezes zarządu PKP CARGO, Adam Purwin w towarzystwie członków zarządu: Jacka Neski, członka zarządu ds. handlowych, Łukasza Hadysia, członka zarządu ds. finansowych, Wojciecha Derdy, członka zarządu ds. operacyjnych oraz Dariusza Browarka, członka zarządu - przedstawiciela pracowników.

Zarząd podkreślił, że konsekwentna dyscyplina kosztowa oraz skuteczna dywersyfikacja portfela klientów i optymalizacja struktury grupy kapitałowej to czynniki, które pozwoliły PKP CARGO osiągnąć tak rekordowe wyniki. Prezes zaznaczył także, że dobra sytuacja finansowa Spółki pozwala na kontynuowanie ekspansji w kraju i za granicą, zarówno poprzez rozwój organiczny, jak i możliwość uczestniczenia w procesie konsolidacji rynku w kraju oraz poszukiwanie okazji do przejęć na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej.

Pierwsza części prezentacji wyników zgromadziła przedstawicieli mediów. Na sali obecni byli dziennikarze m.in. Gazety Wyborczej, Dziennika Gazety Prawnej, Polskiego Radia, Polskiej Agencji Prasowej, Pulsu Biznesu,  ISBNews, Nowego Przemysłu, Rynku Kolejowego i Kuriera Kolejowego.

Druga część prezentacji wyników półrocznych skierowana była do analityków rynku. Wśród ekspertów w dyskusję o sytuacji finansowej PKP CARGO włączyli się przedstawiciele największych instytucji finansowych, aktywnych na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z konferencji wynikowej oraz zapoznania się z komentarzem Adama Purwina, Prezesa Zarządu PKP CARGO.