Platforma zakupowa

AWT przewiezie 60 tys. ton drewna rocznie na Bałkanach

Grupa AWT zdobyła kontrakt na przewozy 60 tys. ton drewna rocznie między Rumunią a Bośnią. Na podstawie nowej umowy czeski operator regularnie obsługuje pełne dwudziestowagonowe pociągi z drewnem dla międzynarodowej spółki z Austrii produkującej wyroby z drewna. To kolejne ważne zlecenie na Bałkanach tej należącej do PKP CARGO grupy.

Austriacki klient Grupy AWT regularnie przewozi drewno pociągami z Bośni do Rumunii. Na podstawie nowego kontraktu spółka AWT Čechofracht zapewni transport tych towarów o maksymalnych parametrach trakcyjnych (maksymalny dopuszczalny załadunek na jeden pociąg) na odcinku serbskim.

– Spółka AWT Čechofracht jest wieloletnim partnerem narodowych przewoźników kolejowych na Bałkanach. Postrzegana jest jako ważny, doświadczony spedytor, który bardzo dobrze zna lokalny rynek i jego specyfikę. Korzystając z najlepszych praktyk, wypracowanych podczas realizacji długoterminowych kontraktów, oferujemy klientom w całej Europie kompleksowe usługi w zakresie spedycji oraz transportu intermodalnego. To nowe zlecenie jest potwierdzeniem, że AWT jest rzetelnym przewoźnikiem kolejowym i spedytorem o znaczeniu europejskim – mówi Zbigniew Klepacki, Dyrektor Generalny grupy AWT.

Należąca do Grupy AWT spółka AWT Čechofracht to firma spedycyjna z tradycjami sięgającymi 1952 roku. Od lat jest aktywnym przewoźnikiem międzynarodowym oraz jednym z największych spedytorów w Czechach. We współpracy z PKP CARGO, drugim co do wielkości towarowym operatorem kolejowym w Europie, zapewnia ona kompleksową ofertę transportu towarów na liniach kolejowych, wykorzystując również transport morski i drogowy oraz oferując przeładunek i składowanie. Usługi spedycji kolejowej wykonuje zarówno dla klientów zewnętrznych, jak i w ramach kompleksowych rozwiązań przewozowych przygotowanych dla konkretnego klienta, czyli tzw. 3PL Solutions.

– W ramach świadczonych usług możemy szybko zwiększyć nasze możliwości przewozowe poprzez pozyskanie dodatkowych wagonów z rynku, i w ten sposób uzupełnić własny park taborowy. W przeszłości zainwestowaliśmy duże środki we wprowadzanie nowoczesnych systemów informatycznych. Dzięki temu oferujemy naszym klientom łatwy, elektroniczny dostęp do danych, począwszy od informacji o przesyłce, położeniu pociągu i awizach, aż po szczegółowe dane do fakturowania – dodaje Viktor Bystrian, Dyrektor Handlowy grupy AWT.