Platforma zakupowa

Ambasador Wielkiej Brytanii w Parowozowni Wolsztyn

We wtorek 17 marca Parowozownię w Wolsztynie odwiedził wyjątkowy gość. Ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce, Robin Barnett w towarzystwie naczelnika sekcji Mariusza Kokornaczyka oraz przedstawicieli władz Wolsztyna, zwiedzał ponad stuletnie pomieszczenia parowozowni. Wizyta zakończyła się także spełnieniem marzenia niezwykłego gościa– odbył on podróż wolsztyńskim parowozem.

– Zawsze byłem wielbicielem pociągów parowych. Kiedy przybyłem do Polski w czasach komunizmu, jednym z moich ulubionych zajęć było podróżowanie na południe kraju, aby pojeździć pociągami parowymi PKP i zrobić kilka nielegalnych zdjęć. – powiedział ambasador podczas wtorkowej wizyty w Wolsztynie.

Robin Barnett w trakcie wtorkowej wizyty podziękował Grupie PKP i spółce PKP CARGO za troskę o dziedzictwo kolejowe i zachowanie niezwykłej Parowozowni w Wolsztynie.

17 marca PKP CARGO poinformowało także o terminie XXII Parady Parowozów, organizowanemu corocznie wydarzeniu, na które przyjeżdżają wielbiciele parowozów z całego świata. Parada odbędzie się 2 maja 2015 roku i rozpocznie cykl atrakcji „Lato z Parowozami” łączący wydarzenia w Parowozowni Wolsztyn oraz w Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce.