Platforma zakupowa

100 lat niepodległej Polski

11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w ponad 1000-letniej historii Rzeczypospolitej Polskiej. Po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość i był to rezultat przede wszystkim wysiłku naszego Narodu, nikt nam bowiem niepodległości nie darował na tacy, sami ją musieliśmy wywalczyć.

Jesteśmy dumni z dokonań naszych przodków. Jesteśmy dumni zarówno z tego, jak Polacy walczyli o granice swojej Ojczyzny, jak i z tego, w jaki sposób budowali nasze państwo i przyszłość Polski w latach 1918-1939. Dzięki ich wysiłkowi Polska i Polacy mieli moc i wiarę, żeby przetrwać tragiczne lata II wojny światowej i ponad 40 lat komunizmu.

Dużą rolę w walce o Polskę i umacnianie naszej niepodległości odegrali również polscy kolejarze i w tych dniach myślimy także o nich. Jako wielka kolejarska rodzina czujemy się spadkobiercami i kustoszami ich pamięci.

100. rocznica odzyskania niepodległości to przede wszystkim ogromne zobowiązanie dla nas, Polaków wchodzących w drugie stulecie odrodzonej Ojczyzny. Musimy strzec naszego narodowego dziedzictwa, naszym wspólnym obowiązkiem jest praca na rzecz rozwoju Polski w każdym jego duchowym i materialnym aspekcie. Działajmy razem tak, żeby za 100 lat nasi następcy byli dumni z naszych dokonań, tak jak my jesteśmy dumni z sukcesów twórców II Rzeczypospolitej.

Czesław Warsewicz